Potreby pre stolovanie

Jedálenská súprava

Jedáleň je po kuchyni druhým najdôležitejším miestom v domácnosti. Je to miesto, kde si vychutnávame chutné jedlá a rodinnú atmosféru, trávime príjemné chvíle počas významných osláv a prežívame množstvo emócií počas slávnostných obedov a večerí. Práve v tejto miestnosti sa sústreďuje rodinný život všetkých členov domácnosti a ich blízkych. Nemalo by nás preto prekvapiť, že jej zariadenie sa stáva pre každú pani domu čestným bodom. V návrhoch, ktoré pripravili naše showroomy, nájde aj tá najnáročnejšia gazdiná predmety, ktorými si bude môcť zariadiť jedáleň svojich snov. Patrí k nim riad, príbory, obrusy, obrúsky a behúne, obedové servisy, kávové servisy, poháre a hrnčeky na kávu alebo čaj, poháre, karafy, taniere a ďalšie predmety na servírovanie jedál. Vhodne zvolený a zladený riad spríjemní spoločné chvíle pri stole a zároveň sa stane výraznou ozdobou tohto dôležitého interiéru.

Jedáleň od A po Z - riad je nevyhnutný

Jednotlivé prvky riadu by mali odrážať individuálny vkus a charakter, ako aj dominantný štýl nášho domáceho interiéru. Tieto zásady sa zdajú byť samozrejmé. Ako však uprostred toľkého výberu zostaviť riad, ktorý bude nielen krásny, ale aj funkčný? Na začiatok je vhodné odpovedať si na otázku, koľko hostí plánujeme v našej domácnosti hostiť a či nám bude stačiť jeden základný jedálenský servis (obsahujúci 16 až 18 častí). Ak radi hodujeme spoločne, môžeme zvážiť kúpu servisu pozostávajúceho z viacerých prvkov, napríklad 30 alebo 38, ktorý je k dispozícii v našich showroomoch. Tieto typy súprav sú kombináciou tradičného jedálenského riadu a kávového servisu. V závislosti od vašich preferencií sa môžete rozhodnúť pre moderný jedálenský servis, ktorý sa vyznačuje úsporným zdobením, alebo naopak, bohato zdobený. Ak nemáte v úmysle umývať riad ručne, určite sa vám bude hodiť jedálenský servis bez pozlátenia, ktorý ochráni váš riad pred znehodnocujúcimi účinkami mechanického umývania. Praktická šálka na čaj môže byť doplnkom k vybranej súprave. Vďaka svojej kapacite sú ideálnym riešením na menej formálne príležitosti, keď je pohodlie hostí prvoradé. Nezabudnite ani na misy a taniere, ktoré obohatia vašu kuchynskú súpravu.

Vždy módny a univerzálny biely riad

Biely riad je súprava riadu používaná na servírovanie jedál, ktorá je vyrobená z bieleho porcelánu, keramiky alebo iného materiálu. Tento typ riadu sa často vyberá pre svoj elegantný a klasický vzhľad, ktorý sa hodí k mnohým rôznym štýlom interiéru a príležitostiam. Typická súprava bieleho riadu môže obsahovať taniere na večeru, dezertné taniere, hlboké taniere, misky, šálky a podšálky, hrnčeky, džbány a smotany, cukorničky alebo taniere. Biely riad je univerzálny a možno ho ľahko zladiť s rôznymi dekoráciami stola, od jednoduchých a každodenných až po formálnejšie a elegantnejšie aranžmány.

Náročné umenie výberu skla

Nesmieme zabúdať ani na ďalšie kuchynské potreby - poháre a karafy ideálne na slávnostné príležitosti. Ich typ by mal odrážať naše obľúbené nápoje - iný typ pohárov potrebujeme na víno a iný na silnejšie destiláty. Najlepšie je mať doma rôzne poháre, ktoré môžeme ľahko prispôsobiť chutiam našich hostí, aj tých nečakaných. Mali by byť doplnené vhodnou karafou, do ktorej môžeme umiestniť vybraný druh alkoholu. Ďalším dobrým nápadom sú hotové sady pohárov a karaf, ktoré sú k dispozícii v našom salóne. Spolu tvoria nápaditú zostavu, ktorá vnesie do jedálne veľa jemného šarmu. Pri výbere predmetov do jedálne treba venovať určitú pozornosť aj výberu obrusovbehúňov na stôl alebo obrúskov ako dekoratívneho prvku na stôl. V ponuke našich salónov si našlo svoje miesto mnoho návrhov výrobkov tohto druhu. Nájdete medzi nimi obrusy a behúne na stôl v rôznych tvaroch a veľkostiach, čo uľahčí ich prispôsobenie veľkosti stola. Obrusy a behúne umiestnené na stole dodajú lesk a dôraz každej veľkej či malej oslave. Pridajte správny riad a všetko je pripravené!
Bezpečnosť
Pri nakupovaní v našom obchode sa môžete cítiť pokojne. Poskytujeme certifikát SSL, ochranu údajov a bezpečnosť platieb.
Viac
Platby
Vyberte si pre vás najlepšiu možnosť platby - online alebo na dobierku.
Viac
Doručenie domov
Náklady na doručenie sú transparentné a vždy zahŕňajú dovoz zakúpeného tovaru k vám domov.
Viac
Novinky
Každý mesiac pribúdajú v našom obchode stovky nových produktov - nábytok a doplnky v rôznych štýloch, ktoré sa hodia do každého interiéru.
Viac
Obchod s tradíciami
Sme veľká, neustále rastúca poľská nábytkárska spoločnosť, ktorá je na trhu už viac ako 70 rokov.
Vice
Inšpirácie
U nás nájdete kreatívne nápady, ktoré vám pomôžu zariadiť celý váš domov - od A po Z.
Vice