Písacie stoly

Zobraziť filtre
52 v tejto kategórii
×

Cena

od:
do:

Šírka

od: do:

Hĺbka

od: do:

Farba

Počet zásuviek

Prevedenie

načítavanie produktov...

načítavanie produktov...

Mohlo by sa zdať, že výber písacieho stola je jednoduchá záležitosť. Aby však bola práca s ním pohodlná, mali by sme dbať na vhodnú veľkosť pracovného stola. Iný typ bude vhodný pre dospelého a iný pre dieťa. Okrem toho stojí za to zvážiť jeho štýl. Správne vybraný písací stôl priaznivo ovplyvní efektivitu našej práce a postará sa o naše zdravie pri dlhej práci. Skontrolujte, na čo si dať pozor pri výbere módneho a funkčného písacieho stola.

Pracovné stoly do kancelárie a na Home Office

Čoraz častejšie pracujeme z domu. Základným kusom nábytku, ktorý by v kancelárii nemal chýbať, bude určite pracovný stôl. Na začiatok sa starajme o vhodne veľký a funkčný kus nábytku prispôsobený veku užívateľa. Veľkosť stolovej dosky by mala byť dostatočne veľká, aby sa do nej zmestili okrem notebooku aj dokumenty potrebné na prácu. Veľmi dobrým riešením bude rohový písací stôl v tvare L. Vďaka tomuto usporiadaniu možno časť stolovej dosky natrvalo využiť na inštaláciu počítača a druhú stolovú dosku využiť na prácu s dokumentáciou. Takýto písací stôl bude perfektný aj pre študentov, ktorí okrem študijného priestoru potrebujú ďalší priestor pre počítač.

Moderné písacie stoly na prácu a štúdium

Čoraz viac písacích stolov dostupných na trhu má možnosť nastavenia uhla dosky stola alebo nastavenie jej výšky. Vďaka tomu môžeme pracovať v pre nás pohodlnej polohe pri písaní, čítaní alebo kreslení. Nastaviteľná výška dosky stola nám umožní prácu striedavo v stoji a v sede. Moderné písacie stoly okrem tradičných zásuviek nájdeme police s nadstavbou na zakladače alebo špeciálny mobilný kontajner či pomocníka, takýto druh nazývame písacie stoly s nadstavcami. Ak máme obmedzený priestor, zaujímavým riešením bude písací stôl s úložným priestorom skrytým pod vyvýšenou doskou.

Ako si vybrať perfektný písací stôl a na čo si dať pri výbere pozor?

Pri výbere písacieho stola je najdôležitejšia ergonómia. Iný písací stôl bude vhodný pre dieťa, iný pre tínedžera a iný pre dospelého. Aký písací stôl je vhodný pre dieťa? Vhodná výška pre dieťa je okolo 55 cm, pre dospelých okolo 70 - 75 cm. Ako vidíte, písací stôl vekom „rastie“, preto pri výbere písacieho stola do detskej izby bude lepším riešením zvoliť si model s nastaviteľnou výškou stolovej dosky. Takýto model detského písacieho stola vydrží dlhšie. Pokiaľ ide o štýl, ľahko si vyberieme ten správny písací stôl do nášho interiéru. Biely písací stôl sa bude dobre vynímať v detskej izbe, písací stôl z dubu sonoma zase v pracovni.

Prečítajte si viac>>

Porovnanie produktov

Pridajte min. 2 produkty na porovnanie.